PUBG sleept concurrent Fortnite voor de rechter
Ben Allossery |
29 mei 2018

PUBG Corp., het bedrijf achter PlayerUnknown’s Battlegrounds sleept concurrent Epic Games voor de rechter. De Koreaanse ontwikkelaar vindt dat de Battle Royale-modus van Fortnite te hard op PUBG lijkt en dat Epic Games het concept gestolen heeft.
PUBG dreigde vorig jaar al met een rechtszaak nadat Epic de gratis Battle Royale-modus aan Fortnite had toegevoegd. Volgens PUBG heeft Epic het concept gekopieerd van PUBG en is er daarom sprake van inbreuk op de auteursrechten.
Waarom PUBG nu pas naar de rechter stapt? Het is pas sinds kort dat Fortnite Battle Royale zijn intrede heeft gemaakt in Oost-Azië, waardoor PUBG Corp. nu pas een rechtszaak voor het Zuid-Koreaanse gerecht kan aanspannen.
Met de rechtszaak probeert PUBG wind uit de zeilen van Fortnite te krijgen. Al wordt dat moeilijk. Fortnite is populairder dan ooit en telt ondertussen zo’n kleine 4 miljoen spelers. In april verdiende Epic volgens de analisten zo’n slordige 300 miljoen dollar met Fortnite. Die 100 miljoen dollar prijzengeld die ze klaar hebben voor Fortnite-toernooien, is dus al lang terug verdiend.
REACTIES (1)
Een reactie achterlaten
Meer Nieuws
Meer Nieuws


REVIEW
Verhaal van Assassin’s Creed Shadows duurt 30 tot 40 uur
Stijn Poelmans
- 05 maart 2025

REVIEW
Activision heeft Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 officieel onthuld
Stijn Poelmans
- 05 maart 2025

REVIEW
REVIEW Split Fiction – Verdient je onverdeelde aandacht
Ben Allossery
- 04 maart 2025

Euh h1z1 kan dat ook van pubg zeggen h1z1 was voor da saai pubg dus pubg moet maar zwijgen