Regisseur Eli Roth legt uit waarom de Borderlands-film zo hard flopte

Eli Roth borderlands

De Borderlands-film was vorig jaar een gigantische flop, en regisseur Eli Roth heeft daar nu een verklaring voor. In een interview met Variety wijst hij naar studiobemoeienis als de grote boosdoener. De studio eiste dat de hardere content werd geknipt om een PG-13-rating te halen, en daarmee verdween precies datgene wat fans van de games wilden zien.

Roth, die eerder de eerste foto’s van op de set deelde, leek als horrorregisseur van Hostel en Cabin Fever op papier de ideale keuze voor een verfilming van de bloederige looter shooter. Maar het eindresultaat was volgens hem “van niemand” meer. Gamers misten het geweld, terwijl het voor een kinderpubliek ook niet geschikt was. “Het is geen kinderfilm, maar het probeert iedereen aan te spreken”, aldus Roth.

De cijfers liegen er niet om. De film bracht wereldwijd amper 33 miljoen dollar op bij een geschat productiebudget van zo’n 115 miljoen, plus 30 miljoen aan marketing. Op Rotten Tomatoes startte de critici-score op 0%, intussen opgeklommen tot een al even bedroevende 10%.

Met zijn nieuwe horrorfilm Ice Cream Man kiest Roth bewust een andere aanpak. Die verschijnt onafhankelijk en zonder rating, zodat hij niet meer hoeft in te leveren op zijn visie. “Bij horror moet je grenzen verleggen”, zei hij. “Maar mensen bij studio’s willen dingen maken die maatschappelijk aanvaardbaar zijn, en dat botst.” Ondertussen mogen fans van de franchise hun hoop vestigen op de officieel aangekondigde Borderlands 4, dat later dit jaar in de rekken moet liggen.

Een reactie achterlaten