‘Activision wil stoppen met jaarlijkse Call of Duty games’
Stijn Poelmans |
23 januari 2022

Elk jaar een nieuwe Call of Duty? Daar kan binnenkort verandering in komen. Uitgever Activision overweegt om jaarlijkse releases voor de shooter te schrappen en de ontwikkelaars maar ademruimte te geven. Dat meldt het financiële persagentschap Bloomberg.
Elk jaar leveren ontwikkelaars Infinity Ward, Treyarch en Sledgehammer Games afwisselend het nieuwe deel in de Call of Duty franchise af. Volgens Bloomberg overwegen verschillende hooggeplaatste managers van Activision om die strategie om te gooien. En daarbij horen niet langer jaarlijkse releases.
De belangrijkste reden voor de nieuwe strategie zijn de tegenvallende verkoopcijfers van Call of Duty: Vanguard. De nieuwe Call of Duty had zowat de slechtste commerciële launch van de reeks in zo’n 10 jaar. Daarnaast blijft Call of Duty Warzone, met alle aanhoudende problemen, een bron van kopzorgen voor Activision. Met een nieuw releaseplan wil Activision de verantwoordelijke studio’s meer ruimte bieden, zodat ze fundamentele pijnpunten van de reeks kunnen aanpakken.
Allicht een goede zaak, want eerder werden ontwikkelaar Raven Software, Toys For Bob, Beenox, Demonware, High Moon Studios, Radical Entertainment en Vicarious Visions van eigen projecten afgehaald om de Call of Duty studio’s te ondersteunen. Als Activision van de jaarlijkse releases afstapt, zou dat dus ook meer ademruimte geven aan die ontwikkelaars.
Vraag is natuurlijk of die plannen nog zullen doorgaan nu Microsoft de eigenaar wordt van Activision Blizzard. Microsoft gooide zo’n 70 miljard dollar op tafel om de uitgever te kopen. Dat Microsoft plots beslist om jaarlijkse releases toch aan te houden teneinde de investering zo snel mogelijk terug te krijgen, lijkt ons niet zo vreemd.
Xbox-baas Phil Spencer maakte bovendien bekend dat Call of Duty niet Xbox exclusive wordt. Microsoft wil de shooterserie verder laten lopen op PlayStation-consoles.
Meer Nieuws
Meer Nieuws


REVIEW
Bloober Team lost eerste gameplay van Cronos: The New Dawn
Stijn Poelmans
- 17 april 2025

REVIEW
REVIEW Indiana Jones and The Great Circle – Speelt het best op PS5 Pro
Ben Allossery
- 16 april 2025

REVIEW
Hardcore Mode van Kingdom Come 2 dwingt je om drie aandoeningen te kiezen
Stijn Poelmans
- 16 april 2025
