Uitgever Nintendo mogelijk gehackt

Nintendo Hacked

De afgelopen uren zijn er verschillende berichten opgedoken dat de servers van Nintendo aangevallen zijn door hackersgroep Crimson Collective. Online circuleert een screenshot dat de groep gedeeld zou hebben als bewijs voor de hack, maar het is nog niet duidelijk of die echt is.

Het beruchte Crimson Collective eiste onlangs nog de aanval op het Amerikaanse softwarebedrijf Red Hat op. De hackers gingen daarbij aan de haal met zo’n 570 GB aan data. En nu beweert het hackerscollectief de Japanse uitgever Nintendo gehackt te hebben.


Online dook een afbeelding op, die vermoedelijk gedeeld werd door Crimson Collective als bewijs voor de cyberaanval. Op de screenshot zijn verschillende digitale mappen te zien van de uitgever, waaruit moet blijken dat de hackersgroep data in handen kreeg van nieuwe games, bestanden van de administratie, back-ups en meer.

Opvallend: Hackmanac deelde het screenshot via X en liet weten dat hackrisk.io de cyberaanval opvolgt, maar ook dat bericht heeft Crimson Collective gereageerd met het statement ‘Wie zegt dat we de Nintendo topics files niet hebben?’

Pure bluf of krijgen we morgen bevestiging van Nintendo dat er inderdaad een bres in de firewall geslagen werd? Het zou in ieder geval niet de eerste keer zijn dat Nintendo slachtoffer werd van een cyberaanval. In 2020 werd Nintendo Network gehackt, waarbij de gegevens van zo’n 300.000 gebruikers gestolen werden.

Een reactie achterlaten