Ubisoft ontslaat 185 medewerkers en sluit DJ Hero studio
Stijn Poelmans |
28 januari 2025

Ubisoft heeft zo’n 185 medewerkers ontslagen als onderdeel van een herstructurering. De getroffen medewerkers waren aan de slag bij Ubisoft Düsseldorf, Ubisoft Stockholm en Ubisoft Reflections. Ook sluit de uitgever de studio achter DJ Hero, bekend als Ubisoft Leamington.
Ubisoft Leamington was niet zo bekend onder de Franse uitgever, omdat het vooral ondersteuning bood bij de ontwikkeling van games als Far Cry, Avatar en Star Wars Outlaws. Veel spelers zullen de studio vooral herinneren als FreeStyleGames, de ontwikkelaar van DJ Hero. FreeStyleGames zat oorspronkelijk onder Activision, maar werd in 2017 overgenomen door Ubisoft. En nu moet de studio dus permanent de deuren sluiten.
Volgens een statement van de uitgever werd Ubisoft Leamington gesloten om kosten te drukken en stabiliteit op lange termijn te garanderen binnen het bedrijf. Ook de ontslagen bij de andere studio’s maken deel uit van die herstructureringsplannen. Ubisoft bedankte de medewerkers en belooft hen bij te staan in hun zoektocht naar ander werk.
Dat de ontslagen er zaten aan te komen, was niet zo verrassend. De uitgever kampt al een tijdje met tegenvallende verkoopcijfers en moest verschillende projecten uitstellen om de kwaliteit te verbeteren. Hopelijk kan Assassin’s Creed Shadows de situatie een beetje omkeren. Onze eerste hands-on sessie was alvast veelbelovend.
Meer Nieuws
Meer Nieuws


REVIEW
Drug Dealer Simulator 2 komt naar PS5
Ben Allossery
- 07 maart 2025

REVIEW
RoboCop keert terug in standalone uitbreiding Unfinished Business
Stijn Poelmans
- 07 maart 2025

REVIEW
In post-apocalyptische Hell is Us moet je je eigen weg zoeken
Stijn Poelmans
- 07 maart 2025
