Sony sleept Tencent voor de rechter wegens Horizon kloon
SP |
29 juli 2025
Sony heeft de Chinese mega-uitgever Tencent aangeklaagd omdat diens nieuwste game, Light of Motiram, een schaamteloze kopie zou zijn van de Horizon franchise. Dat schrijft persbureau Reuters in een nieuw bericht.
Light of Motiram werd in november aangekondigd als een post-apocalyptische survival game. Volgens de aanklacht heeft de titel ‘identiek dezelfde gameplay, verhaalthema’s en artistieke elementen’ als Horizon, met daarnaast nog een heleboel gelijkenissen.
Verder merkt Sony meteen op in de aanklacht dat er Light of Motiram in de media al benoemd werd als ‘een schaamteloze kopie’ van Horizon. Een website noemde de game zelfs ‘Horizon Zero Originality’.
Maar het wordt nog straffer, want website GameSpot dat Tencent uitgever Sony benaderd had met een voorstel om de Horizon franchise te licenseren. Uiteraard werd dat door de PlayStation-fabrikant faliekant geweigerd.
In de aanklacht vermeldt Sony dan ook dat Tencent de consumenten misleidt, omdat sommige spelers ongetwijfeld zullen denken dat Light of Motiram de volgende officiële Horizon game is. En dat zou volgens Sony ‘onherstelbare schade’ toebrengen aan de Horizon naam.
Sony eist dan ook een vergoeding van $150.000 en wil toegang tot alle assets van Light of Motiram, zodat die vernietigd kunnen worden.
Hieronder kan je ongeveer een kwartier gameplay bekijken. De gelijkenissen zijn meer dan treffend, toch?
Meer Nieuws
Meer Nieuws
REVIEW
Nioh 3 is een timed exclusive voor PS5
SP
- 03 februari 2026
REVIEW
Anime life sim Starsand Island verschijnt deze zomer
SP
- 03 februari 2026
REVIEW
Resident Evil Requiem krijgt fantastische kortfilm trailer
SP
- 02 februari 2026
REACTIES (2)