Capcom schrapte Resident Evil 4 remake intro level met Ashley
Stijn Poelmans |
05 januari 2026
Wie de remakes van de Resident Evil games al gespeeld heeft, weet dat de spellen hier en daar afwijken van de originele titels. Sommige scènes krijgen wat meer invulling, andere stukken zijn geschrapt. Al werd er voor de remake van Resident Evil 4 een potentieel coole proloog geschrapt, met name een intro level met Ashley Graham.
Content creator en mod-designer Michael ’thekempy’ Kemp dook in de gamebestanden van de Resident Evil 4 remake en wist een paar assets op te vissen. En hoewel er geen vijanden of cutscenes aanwezig zijn, waren er duidelijk overblijfselen van Chapter 0 te vinden. Hij reconstrueerde het level en schetst hieronder een beeld van de manier waarop de korte proloog zich zou afspelen.
Het spel zou beginnen met een scène waarin Ashley door de bossen dwaalt. Daarbij stoot ze op een ritueel offer, uitgevoerd door Los Illuminados. Opvallend is dat dezelfde scene ook voor een verhaaltrailer gebruikt werd in oktober 2022. En hoewel het hoofdstuk niet in de finale game zit, is het pad dat Ashley volgt wel nog terug te vinden.
In de video hieronder vind je de volledige uitleg van Kemp. Waarom Capcom het level uiteindelijk schrapte? Dat is niet geweten. Wij gokken dat de uitgever Los Illuminados nog niet zo snel wilde onthullen, aangezien ze uiteindelijk pas opduiken in de tweede helft van de game.
Meer Nieuws
Meer Nieuws
REVIEW
Arc Raider passeert kaap van 12 miljoen sales
Stijn Poelmans
- 06 januari 2026
REVIEW
Royalty & Legacy wordt finale expansie voor De Sims 4
Stijn Poelmans
- 05 januari 2026
REVIEW
Capcom schrapte Resident Evil 4 remake intro level met Ashley
Stijn Poelmans
- 05 januari 2026