BioWare werkt aan Mass Effect sequel en serie

Mass Effect

7 november was het N7 Day, de dag waarop de Mass Effect community de scifi-serie vieren. En hoewel we geen trailer of teaser kregen van de nieuwe game in ontwikkeling bij BioWare, dropte de ontwikkelaar wel een update.

Uitvoerend producent Mike Gamble bevestigt in de update dat de volgende Mass Effect game volop in ontwikkeling is. Hij geeft aan dat het de laatste jaren erg druk was bij BioWare en het team nu volop in de weer is met de nieuwe Mass Effect. Het team is volgens druk bezig met het creëren van een nieuw universum,  ontwerpen van allerlei nieuwe en het schrijven van romances.


Hij heeft het ook over de Mass Effect tv-serie die BioWare ontwikkelt samen met Amazon. Momenteel wordt het scenario geschreven. Het gaat om een volledig nieuw verhaal dat binnen het universum past. Al speelt de serie zich af na de originele trilogie. Je zal Shepard dus niet zien opduiken.

Wanneer de game of tv-serie verschijnen, weten we nog steeds niet. Wij zijn vooral benieuwd hoe de nieuwe Mass Effect-game zal uitpakken. Door de tegenvallende verkoop van Dragon Age: The Veilguard werd heel wat personeel bij BioWare ontslagen. Sommige fans vreesden zelfs een sluiting van de studio.

Met de aankomende overname van EA door onder andere Saoedi-Arabië, zijn er toch wat bezorgdheden over de impact op het creatieve proces van game-ontwikkeling. EA probeerde de gemoederen te bedaren en liet weten dat de studio’s de creatieve controle niet zullen verliezen na de overname.

Een reactie achterlaten