BioWare gaat verder ‘met kleiner team’ voor nieuwe Mass Effect

BioWare

Ontwikkelaar BioWare heeft bevestigd dat hij gaat downsizen nu Dragon Age: The Veilguard de deur uit is. Om de nieuwe Mass Effect te ontwikkelen, heeft de studio naar eigen zeggen niet meer alle medewerkers nodig.

Natuurlijk een eufemisme voor een herstructurering na de de tegenvallende verkoop van Dragon Age: The Veilguard. In een blogpost legt general manager Gary McKay uit dat de nieuwe Mass Effect niet het volledige personeelsbestand nodig heeft. Daarom zijn verschillende medewerkers overgeplaatst naar andere studio’s binnen EA.


BioWare blijft positief, al schrijft website IGN dat verschillende ontwikkelaars van het Dragon Age team wel degelijk zijn ontslagen. Hoeveel werknemers aan de deur zijn gezet, is niet duidelijk.

EA maakte recent bekend dat de verkoopcijfers van Dragon Age: The Veilguard flink tegenvallen. Corinne Busche, de regisseur van The Veilguard, verliet daarom de studio in de afgelopen weken.

McKay verduidelijkt in de post ook dat de ontwikkeling wordt geleid door een handvol veteranen van de originele Mass Effect-trilogie. Het doel is om te blijven innoveren, maar toch wil BioWare de tijd nemen om te evalueren hoe ze in de toekomst te werk gaan.

Een reactie achterlaten